Розрахунок середньої заробітної плати — це та бухгалтерська процедура, виконання якої не можна уникнути за жодних обставин і яку, до того ж чітко регламентовано. Тож хоч як дивно, але будь-які зміни порядку цього розрахунку викликають жвавий інтерес у бухгалтерів. Так сталося і з цьогорічними змінами, які набрали чинності з 4 вересня. Зміни цікаві й непрості, такі, що по-різному працюють у різних ситуаціях. Тому опановувати їх краще на прикладах. Гадаємо, вісім (!) прикладів від нашого експерта — це саме те, що потрібно, щоб в усьому розібратися й не припускатися помилок.
Жвавий інтерес (ба, навіть ажіотаж!) серед бухгалтерів, керівників та управлінців викликала і заміна державного стандарту з оформлення організаційно-розпорядчих документів. Проте наша постійна авторка вважає цей ажіотаж невиправданим і тимчасовим. На її думку, варто ознайомитися з оновленим державним стандартом детальніше і взяти з нього те, що може бути корисним вашому медичному закладу. Натомість немає підстав боятися покарання за недотримання деяких його норм (аргументи — у статті).
Як закупити лікарські засоби, відремонтувати приміщення, спланувати та правильно оприлюднити інформацію щодо закупівель без порушення вимог законодавства? Про особливості та специфіку медичних закупівель розповідає експертка, яка протягом трьох років координувала цей напрям у різних регіонах України як представник Transparency International Ukraine і вже другий рік активно допомагає замовникам проводити коронавірусні закупівлі без порушень.
Працювати без порушень і помилок — це, мабуть, те, чого найбільше
прагне кожен бухгалтер. Тож ми вам щиро цього бажаємо!